Akademickie Mistrzostwa Polski - relacja 2. dzień
Kwiecień
6
2019

Walka do samego końca i zabawa po zakończeniu mistrzostw towarzyszyła ponad 800 uczestnikom na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się w Lublinie.

Drugiego dnia zmagań na pływalni Aqua Lublin, rozdaliśmy kolejnych dziesięć złotych krążków. Powędrowały one do studentów z całej Polski. Pierwszy złoty medal zdobyła Paulina Peda z AWF Katowice, wygrywając na 50m st. dowolnym z Katarzyną Górniak z Uniwersytetu Reszowskiego o dziewieć setnych sekundy! W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Daniel Rzadkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, dla którego to drugi indywidualny złoty medal na tych mistrzostawch. Na 50m st. klasycznym złoto zgarnęła Paulina Krawczyk z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a u panów triumfował Maciej Hołub z AWF Katowice.

Katarzyna Górniak - chwilę później wystartowała również na 50m st. grzbietowym. Na swoim dystansie przepłynęła najszybciej i zdobyła upragniony złoty medal AMP. Natomiast u mężczyzn wygrał Kamil Kaźmierczak z Politechniki Łódzkiej, wyprzedając złotego medalistę na 100m st. grzbietowym - Mateusza Ungeheuera z AGH Kraków. Dwie ostatnie indywidualne konkurencje to popis Julii Gus z CM UMK Bydgoszcz oraz Bartłomieja Lasska z Politechniki Łódzkiej.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu kończyły sztafety 4x50m st. zmiennym. Złote medale powędrowały na szyję reprezentantów: AWF Kraków u kobiet i Politechniki Łódzkiej u mężczyzn.