Lubelskie występy na Akademickich Mistrzostwach Polski
Kwiecień
16
2019

Zapraszamy do prześledzenia wyników lubelskich studentów na Akademickich Mistrzostwach Polski, których kulminacyjny termin był w dniach 11-14 kwietnia 2019 roku.

Wcześniej pisaliśmy o AMP w piłce siatkowej mężczyzn - Półfinał C i AMP w tenisie stołowym - Finał. Poniżej przedstawiamy pozostałe wyniki z AMP w judo, AMP w ergometrze wioślarskim, AMP w piłce siatkowej kobiet - Półfinał C, AMP w strzelectwie sportowym oraz AMP w biegach przełajowych.

Na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdobyli dwa medale w klasyfikacji generalnej. Konrad Wójcik sięgnął po srebro w kat. 60kg, a Antonina Lechniak po braz w kat. 52kg.

Natomiast w klasyfikacji Uniwersytetów medale dołożyli: drugie miejsce Jakub Wróbel (66kg) i Damian Oleksiak (73kg) - UMCS Lublin. Lechniak również była trzecia w klasyfikacji Uniwersytetów. UMCS Lublin został sklasyfikowany na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej wśród Uniwersytetów, zajmując bardzo wysokie ósmie miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej.

---

Z jednym indywidualnym medalem Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim wrócili lubelscy studenci. Najbliżej sukcesu w klasyfikacji generalnej była Katarzyna Kuchta z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - siódma w wadze open.

Jedynym medalem może pochwalić się Rafał Szabat z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który w kategorii open mężczyzn zdobył brązowy medal w klasyfikacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych. UP Lublin w klasyfikacji drużynowej mężczyzn zajęło trzecie miejsce wsród właśnie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

----

Reprezentantki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zajęły trzecie miejsce w Krakowie i awansowały do turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet - Finał.

Studentki UMCS Lublin pojadą walczyć o medale AMP do Rzeszowa. Trzy pozostałe lubelskie uczelnie skończyły turniej AMP w piłce siatkowej kobiet - Półfinał C na miejscach: siódmym - Politechnika Lubelska, dziesiątym - Uniwersytet Medyczny w Lublinie i dwunastym - Katolicki Uniwersytet Lubelski.

---

Srebrny medal zdobył Sebastian Kulik i brązowy Wojciech Pachuta w klasyfikacji Uczelni Technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym - konkurencji pistolet pneumatyczny 10m - 60 strzałów.

Studenci Politechniki Lubelskiej zostali sklasyfikowani w drużynówce na trzecim miejscu wsród Uczelni Technicznych. Na AMP-ach zaprezentowała się również Aleksandra Wawron z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który była dwunasta w kon. karabin dowolny 50m - 60 strzałów leżąc.

---

Bez medali Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych wrócili studenci lubelskich uczelni.

Najwyżej sklasyfikowaną uczelnią jest UMCS Lublin, który zajął czternaste miejsce wsród mężczyzn i dwudzieste czwarte wśród kobiet.

Szczegółowe wyniki wszystkich dyscyplin znajdują się w odpowiednich komunikatach na stronie ampy.pl