AZS UMCS Lublin - wyniki ligowe
Maj
6
2019

Sezon piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin zakończony. Ostatni mecz na wyjeździe okazał się zwycięstwem.

Na wyjeździe zagrały:

Piłkarki ręczne

Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin pokonały na wyjeździe MKS SAN Jarosław 35-25. Było to ostatnie starcie akademiczek w sezonie 2018/2019. Lublinianki zakończyły zmagania w rozgrywkach 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet (Grupa B) na 5. miejscu.

Podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego były stroną dominującą od pierwszego gwizdka sędziego. Dwa gole Anny Rossy i jeden Magdaleny Markowicz sprawiły, że po czterech minutach prowadziły 3-0. Przełamanie jarosławiankom dała Wiktoria Kostuch (1-3). To trafienie nic nie zmieniło. Dalej mecz kontrolowały szczypiornistki z Lublina. Gdy na listę strzelców w 10. minucie znowu wpisała się dobrze dysponowana Rossa było już 2-8. Gospodynie nie były w stanie nic zrobić. Skutecznie były natomiast zawodniczki AZS-u. Skuteczna była Katarzyna Suszek. Przewaga przyjezdnych utrzymywała się (5-11). Szybko jednak zaczęła rosnąć (8-18). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10-22. Rezultat ustaliła Jagoda Lasek.

Po zmianie stron spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane. W szeregach gospodyń swoje pięć minut miała Natalia Majerczyk-Paśnik. Dzięki jej dobrej postawie udało się miejscowym nieco zmniejszyć stratę (14-23). W 41. minucie różnica wynosiła siedem bramek (18-25). Prowadzenie lublinianek pozostawało jednak niezagrożone. Gole Gabrieli Tomczyk, Katarzyny Suszek i Magdaleny Markowicz znowu rozwiały wątpliwości (19-29). Do końca zostało trzynaście minut. Różnica na korzyść lublinianek utrzymała się. AZS wygrał 35-25.

Źródło: AZS UMCS