Politechnika wygrała rozgrywki piłki ręcznej!
Maj
8
2019

Politechnika Lubelska sięgnęła po zwycięstwo w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2018/2019 w piłce ręcznej mężczyzn. Czteroletnia dominacja Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie została przerwana!

Spotkanie finałowe zostało rozegrane 7 maja w hali Globus. Obrońca tytułu - UMCS Lublin musiał uznać wyższość Politechniki Lubelskiej, która zdobyła tytuł mistrzowski po siedmiu latach. W spotkaniu o trzecie miejsce lepsi okazali się reprezentanci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Tuż za podium rozgrywki zakończyli studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Do rozegrania zostało jeszcze spotkanie o piąte miejsce, w którym Uniwersytet Medyczny w Lublinie zagra z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Mecz odbędzie się 9 maja godz. 18:30 na hali Uniwersytetu Medycznego.