AMWL - podsumowanie tygodnia
Marzec
18
2019

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego trwają w najlepsze. Na przestrzeni dwóch dni poznaliśmy medalistów w biegach przełajowych, badmintonie - turniej drużynowy i ergometrze wioślarskim. Walka ze swoimi słabościami na biegach, niesamowity doping na ergometrze i ogromna radość po zdobyciu medalu na badmintonie. Przedstawiamy najlepszych zawodników AMWL.

Tym razem biegi przełajowe nie zainaugurował II rundy Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Nie mniej jednak w Chełmie 15 marca 2019 roku zjawili się najlepsi biegacze. Zawody kobiet na dystansie 2500m wygrała Dominika Łukasiewicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a w zmaganiach mężczyzn najlepszy na dystansie 3500m okazał się Michał Kitliński z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Szczegółowe wyniki znajdują się w komunikacie na Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Biegi przełajowe

---

Badminton

Turniej drużynowy AMWL w badmintonie odbył się 15 marca br. na obiekcie sportowym UMCS Lublin. Wyrównany poziom gwarantował zacięte spotkania i walkę czterech uczelni o trzy miejsca medalowe. Do ostatniego pojedynku trwała walka w meczu o trzecie miejsce, który wygrał ostatecznie UMCS Lublin 4:3. W finale Politechnika Lubelska wygrała z Uniwersytet Medycznym w Lublinie dopiero w przedostatnim pojedynku, a aż pięć na sześć mały meczów kończyło się wynikiem 2:1. Komplet wyników znajduje się na podstronie Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Badminton

AMWL w badmintonie - turniej drużynowy
1. Politechnika Lubelska
2. UM Lublin
3. UMCS Lublin

---

Ergometr wioślarski

Dzień później czyli 16 marca 2019 roku zorganizowane zostały Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w ergometrze wioślarski. Studenci rywalizowali na dystansie 1000m, a zawody odbyły się na Politechnice Lubelskiej. Złoty medal w kat. lekka kobiet wywalczyła Joanna Solak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w kat. open kobiet najlepsza okazała się również reprezentantka KUL Lublin - Katarzyna Kuchta. Pierwsze miejsce w kat. lekka mężczyzn zajął Jakub Kaproń z Politechniki Lubelskiej, natomiast w kat. open mężczyzn wygrał Rafał Szabat z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wyniki wszystkich zawodników znajdują się na Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Ergometr wioślarski