Mamy pierwsze rozstrzygnięcie
Styczeń
12
2019

Za nami turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2018/2019 w futsalu kobiet, który odbył się na hali Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej w dniu 12 stycznia 2019 roku. Po mistrzostwo sięgnęły reprezentantki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W pierwszym meczu półfinałowym Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie podejmował Wyższą Szkołę Społeczno-Przyrodniczą z Lublina. Po pierwszej połowie pachniało sensacją, ponieważ zespół UP Lublin prowadził jedną bramką. Osłabiona kadrowo drużyna WSSP Lublin w drugiej odsłonie spotkania przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie wygrała 5:4. Drugi półfinał przyniósł jeszcze więcej emocji. Gospodarz turnieju PSW Biała Podlaska grał z UMCS Lublin. Po pierwszej połowie to UMCS wygrywał 2:0 i choć zespół trenera Marcina Kasprowicza walczył do końca, to z awansu do finału cieszyły się zawodniczki UMCS Lublin (wygrały mecz 3:2).

Spotkanie o trzecie miejsce zakończyło się pewną wygraną PSW Biała Podlaska, która strzeliła dwanaście bramek Uniwersytetowi Przyrodniczemu z Lublina. Natomiast w meczu finałowym walka trwała do samego końca. UMCS Lublin wygrywał po pierwszej połowie różnicą jednej bramki. Choć na początku drugiej połowy WSSP Lublin wyrównało, to jednak decydujący akcję - zamienioną na bramkę przeprowadziły futsalistki UMCS Lublin. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:3.

Serdecznie gratulujemy sukcesów paniom i zapraszamy wszystkich na jutrzejszy turniej finałowy futsalu mężczyzn, który od godziny 9:00 będzie rozgrywany na hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.