Politechnika i UMCS w finale! - AMP w tenisie
Maj
20
2019

Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie kobiet i mężczyzn - Półfinał B, odbył się w Łodzi na dniach 16-19 maja 2019 roku. Przepustkę do walki o medale AMP wywalczyli: studenci Politechniki Lubelskiej i reprezentantki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Na AMP w tenisie rywalizowały studentki UMCS Lublin zajmując czwarte miejsce. Choć pierwotnie wygrały piąte, to przez dyskwalifikacje Politechnika Warszawskiej zostały przesunięte na czwarte - dające awans do turnieju finałowego AMP. Ponadto zagrały studentki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, które zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji. Wśród mężczyzn walczyli: Uniwersytet Medyczny w Lublinie kończąc turniej na jedenastym miejscu oraz UMCS Lublin sklasyfikowany na dwunastej pozycji. Za to reprezentanci Politechniki Lubelskiej wygrali pierwsze trzy spotkania, które dały im awans na turniej AMP w tenisie - Finał. Ostatecznie zmagania zakończyli na czwartym miejscu. Informujemy, że walka o medale AMP odbędzie się w Łodzi na dniach 6-9 czerwca 2019 roku.