PWSZ Zamość Akademickim Mistrzem Polski!
Kwiecień
15
2019

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu sięgnęła po tytuł Akademickiego Mistrza Polski w tenisie stołowym mężczyzn!

Turniej Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym - Finał, odbyły się na dniach 12-14 kwietnia 2019 roku w Gdańsku. Zeszłoroczni wicemistrzowie - PWSZ Zamość zaczęli rozgrywki od zajęcia drugie miejsca w grupie B, gdzie ulegli Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. To była jedyna porażka, która przytrafiła się ekipie z Zamościa. W fazie pucharowej nie mieli sobie równych i kolejno wygrywali z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie, Politechniką Rzeszowską (zeszłoroczni mistrzowie) i w finale z Politechniką Gdańską.

Skład PWSZ Zamość: Piotr Chodorski, Łukasz Jarocki, Paweł Kozieł, Marcin Litwiniuk i Igor Zavadskyi. Trenerem jest Piotr Kostrubiec.

---

Szóste miejsce w Polsce i srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów wywalczyły studentki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na turnieju AMP w tenisie stołowym - Finał.

UMCS Lublin w grupie zajął drugie miejsce, przegrywając z późniejszym mistrzem - Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. W spotkaniu ćwierćfinałowym musiały uznać wyższość Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Następnie wygrały z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i w meczu o piąte miejsce uległy Akademi Wychowania Fizycznego w Krakowie.