AMP w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn - wyniki
Maj
20
2019

Turnieje Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn - Półfinał B, odbyły się w dniach 16-19 maja w 2019 roku. Awans na finały wywalczyły: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wśród kobiet oraz Politechnika Lubelska u mężczyzn.

Turniej AMP w piłce ręcznej kobiet - Pófinał B został rozegrany w Siemianowicach Śląskich. Reprezentantki UMCS Lublin zajęły drugie miejsce, ulegając w spotkaniu finałowym AWF Katowice. Przypominamy, że dziewczyny będą bronić tytułu mistrzowskiego z 2018 roku.

Zawody AMP w piłce ręcznej mężczyzn - Pófinał B odbyły się w Łodzi. Oprócz wspomnianej Politechniki Lubelskiej, która ostatecznie zajęła bardzo wysokie drugie miejsce w turnieju, zaprezentowały się dwie lubelskie uczelnie. UMCS Lublin zajął ósmą pozycję, a Uniwersytet Medyczny w Lublinie miejsca 13-16. Politechnika Lubelska w finale musiała uznać wyższość Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Szczegółowe wyniki turniejów będą zamieszczone w komunikatach na stronie ampy.pl