Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie
Luty
28
2019

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim kobiet i mężczyzn, które zostały przeprowadzone w dn. 24-28 luty 2019 r. w Zakopanym mogliśmy śledzić rezultaty reprezentantów trzech uczelni z Lublina.

Na AMP w narciarstwie alpejskim kobiet wystartowały studentki trzech lubelskich uczelni: Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - szóste miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - piąta pozycja wśród Uczelni Medycznych. Ostatnią uczelnią, która rywalizowała była Politechnika Lubelska.

W zawodach mężczyzn zaprezentowali się studenci również trzech uczelni z Lublina: UMCS Lublin zajął ostatecznie piąte miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów, Uniwersytet Medyczny w Lublinie był czwarty wśród Uczelni Medycznych, a Politechnika Lubelska zajęła jedenaste miejsce w zestawieniu Uczelni Technicznych.