Lubelskie medale na AMP w lekkiej atletyce
Maj
27
2019

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce zostały połączone z Mistrzostwami Polski AZS i odbyły się na dniach 23-26 maja 2019 roku w Łodzi. Podczas aż trzech dni rywalizacji lubelscy studenci zdobyli kilkanaście medali w klasyfikacji generalnej, dorzucając do tego jeszcze więcej w klasyfikacji typów uczelni.

Najwięcej satysfakcji dał Michał Sierocki z Politechniki Lubelskiej, który na 110m pł pokonał etatowego reprezentanta Polski - Damiana Czykiera. Szymon Żywko z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie potwierdził wysoką formę i wygrał bieg na 1500m. Nie miała sobie równych Daria Zabawska z UMCS Lublin, która wygrała konkurs rzutu dyskiem. Na sam koniec mistrzostw złoty medal wywalczyła sztafeta 4x400m mężczyzn. Ponadto złote medale AMP zdobyli: Maciej Hołub na 400m, Karolina Kołeczek na 100m i Damian Kamiński w rzucie dyskiem - wszyscy reprezentujący UMCS Lublin. W klasyfikacji generalnej uczelni na drugim miejscu został sklasyfikowany UMCS Lublin.

Szczegółowe wyniki zostaną zmieszczone na stronie ampy.pl - tam również będzie można sprawdzić medale zdobyte w klasyfikacji typów uczelni.

AMP w lekkiej atletyce, Łódź 2019 - wyniki lubelskich reprezentantów w klasyfikacji generalnej