AGH Kraków najlepszy w Lublinie!
Maj
12
2019

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie wygrała turniej Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn - Półfinał C, który odbył się na dniach 9-12 maja 2019 roku w Lublinie. W finale pokonali Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W spotkaniu o trzecie miejsce zagrały dwie uczelnie z Krakowa. Uniwersytet Rolniczy zwyciężył z Uniwersytetem Ekonomicznym. Na turniej finałowy awans uzyskały aż trzy uczelnie z Krakowa! Lubelskim reprezentantom nie wiodło się najlepiej. Na etapie ćwierćfinału Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trafił na AGH Kraków, czym zaprzepaścił sobie szanse awansu do turnieju finałowego AMP. Szczegółowe wyniki znajdują się w relacji live z każdego dnia mistrzostw, którą prowadziliśmy na stronie AZS Lublin.