UMCS Lublin wicemistrzem Polski!
Luty
24
2019

Złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów i wicemistrzostwo Polski wywalczył Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn - Finał, który odbył się w dniach 21-24 luty 2019 roku w Opolu.

UMCS Lublin jako jedyna lubelska uczelnia uzyskała awans na turniej finałowy AMP do Opola. Po dobrych występach w fazie grupowej i zajęciu drugiego miejsca, w meczu ćwierćfinałowym wygrali - zapewniając sobie awans do najlepszej czwórki turnieju i złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów.

W spotkaniu półfinałowym - dopiero seria rzutów karnych rozstrzygnęła, że to drużyna z Lublina zagra o Akademickie Mistrzostwo Polski. Pojedynek w meczu finałowym z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy przyniósł sporo emocji. Ostatecznie UMCS Lublin musiał uznać wyższość zespołu WSG Bydgoszcz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Maciej Welman z UMCS Lublin. Swoją przygodę z AZS zaczynał od poprowadzenia VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie do zwycięstwa w ogólnopolskich zawodach z SKSu do AZSu w 2016 roku.

Całemu zespołowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z trenerem Tomaszem Bieleckim bardzo serdecznie gratulujemy. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki i nadal czekamy na galerie z dekoracji, która zostanie zamieszczona na stronie FB AMP w Futsalu Mężczyzn - FINAŁ